Onsdag 15. juni kl 18.00
Torsdag 16. juni kl 18.00
Bærum Kulturhus

Go Figure extra: Moby Dick

Plexus Polaire (N/F)

Alder 12 + Varighet: 90 min

«Plexus Polaires Moby Dick var ei oppsetjing som slo meg i bakken. Det var ei framsyning så gjennomført, så vakker og visuell, så djuptgripande og så komplett at eg har vondt for å finne ord. Eit multimedialt kunstverk, ulikt alt anna eg tidlegare har sett.» Amund Grimstad, Klassekampen

Herman Melvilles episke historie, i Plexus Polaires spektakulære figurteater-format, for hele familien.

«Kall meg Ismael». Slik starter novellen om Moby Dick – den eldgamle, hvite hvalen som leder kaptein Akab og hans besetning inn i sitt eget indre mørke og mot undergangen.
Med syv utøvere, 50 figurer, videoprojeksjoner, orkestermusikk og en hval i ekte størrelse, presenterer Plexus Polaire kampen mellom mennesket og natur i en forestilling på internasjonalt nivå!

I denne forestillingen, som passer for alle fra 12 år, er Melvilles klassiker tolket av regissør Yngvild Aspeli og den franske teatergruppen Plexus Polaire, i samarbeid med Nordland Teater og Figurteatret i Nordland. Presentasjonen av Moby Dick skjer i samarbeid med Heddadagene og Bærum Kulturhus, og våre Go Figure-rabatter er ikke gjeldende til denne forestillingen.

Av: Herman Melville, dramatisert av Yngvild Aspeli

Medvirkende: Andreu Martinez Costa (ES), Maja Kunsic (SL), Aitor Sanz Juanes (ES/FR), Sarah Lascar (FR), Viktor Lukawski (PL/CA), Alice Chené (FR) samt Pierre Deverine (FR)/Rune Løding (NO) som deler på rollen som Ishmael.

Regi: Yngvild Aspeli (NO/FR)

Musikk/komposisjoner: Guro Skumsnes Moe og Ane Marthe Sørlien Holen (NO)

Kostymer: Benjamin Moreau (FR)

Dramaturg: Pauline Thimonnier (FR)

Scenografi: Elisabeth Holager Lund (NO/DK)

Lysdesign: Xavier Lescat og Vincent Loubière (FR)

Lyd: Raphael Barani

Produsent: Claire Costa

Video: David Lejard-Ruffet (FR)

Regiassistent: Pierre Tual (FR/BE)

Figurer: Polina Borisova (RU/FR), Sebastien Puech (FR), Manon Dublanc (FR), Elise Nicod (FR), Yngvild Aspeli (NO).

Fotograf: Christophe Loiseau

Co-produsenter
Nordland Teater
Figurteatret i Nordland
Groupe des 20 Theatresen, Ile-de-France (IDF)
Puppet Theatre Ljubljana(SL)
Comédie de Caen CDN (14-FR)
EPCC Bords 2scènes
TJP CDNStrasbourg, Grand Est (67-FR)
Festival Mondialdes théâtres de Marionnettes de Charleville-Mézières (08-FR)
Le Manège
Scène Nationale Reims (51-FR)
Le Théâtre – Scène conventionnéed’Auxerre (89-FR)
Le Mouffetar
Théâtre des artsde la Marionnette, Paris (75-FR)
Les 2 Scènes,Scène Nationale de Besançon (25-FR)
MA scènenationale
Pays de Montbéliard (25-FR)
LeSablier, Ifs (14-FR)
Le Théâtre Jean Arp deClamart (92-FR)
La Maison/Nevers scèneconventionnée Art en territoire, Nevers (58-FR)
Théâtre Romain Rolland, scène conventionnéed’intérêt national de Villejuif (94-FR)
Le BateauFeu, Scène nationale de Dunkerque (59-FR)
Witha support for multilingual diversity by Theatre deChoisy-le-Roi/Scène Conventionnée d’intérêtnational art et création pour la diversitélinguistique, in co-operation with PANTHEA (FR-94), Teater Innlandet, Hamar (NO), POC, Alfortville(94-FR)

210211 rdl 0347 original
210211 rdl 0269 original
210211 rdl 0036 original
Solace numen company©susana neves 5.jpg

Mandag 6. juni kl 19.30
KLODEN TEATER

Solace

Numen Company (DE)
Alder: 14+ Språk: Nonverbal
Skjermbilde 2022 04 21 kl. 13.23.44

Tirsdag 7. juni kl 19.30
Lørdag 11. juni kl 19.30
Det Andre Teatret, Intimscenen

Kortfilmkveld

Margrete Danielsen, Kristian Pedersen, Robin Jensen, Elin Grimstad
Alder: 14+ Språk: Norsk
Open window theatre (4)

Onsdag 8. juni kl 18.00
Det Andre Teatret

Snill

Open Window Theatre (N)
Alder: 5+
The immortal jellyfishgirl

Onsdag 8. juni kl 19.30
Torsdag 9. juni kl 18.00
Torsdag 9. juni kl 21.00
KLODEN TEATER

The Immortal Jellyfishgirl

Wakka Wakka (N/USA)
Alder: 16+. Språk: Engelsk
Brita

Onsdag 8. juni kl 19.30
Fredag 10. juni kl 19:30
Det Andre Teatret, Intimscenen

Allmøte

Frontfigur
Alder: 15+ Varighet: Ca 50 min
Trio oro, foto  hanne sætre

7. juni kl 18.00, (AVSLAPPA PROGRAM)
Sentralen, Gymsalen
8. juni kl 20.30, Det Andre Teatret, Kaféscenen

Konsert med Trio Oro

Vårt festivalband
For alle
2016 12 03 (7) li

Torsdag 9. juni kl 18.00
Sentralen, Gymsalen

14 fortellinger

Tore Ljøkelsøy/Ragni Halle
For alle Språk: Uten språk
211202 rdl 0065 original

Fredag 10. juni kl 12.00
Lørdag 11. juni kl 19.00
Nøtterøy Kulturhus

Dracula - Lucy´s dream

Plexus Polaire (N/F)
Alder: 15+ Språk: Nonverbal
Throw away photo tor orset

Fredag 10. juni kl 21.00
Det Andre Teatret, Hovedscenen

Bortkasta

Det Andre Teatret (N)
BORTKASTA ER DESSVERRE KANSELLERT.
Img 9564

Fredag 10. juni kl 23.15
Sørengkaia: Havnepromenaden, infopunkt 13, 0194 Oslo

Space

Solveig Laland Mohn og Marianne Stranger, i samarbeid med Nela H. Kornetová (N/CZ)
16+
 mhv1396 2

Lørdag 11. juni kl 22.15
Det Andre Teatret

Puppet Slam

Go Figure Allstars
Alder 15+
Den andre teaterfestivalen 2019   fredag   utenfor stemning   lucas leonardo ibanez fæhn

Onsdag 8. juni fra kl 17.00
Fredag 10. juni fra kl 17.00
Lørdag 11. juni fra kl 17.00
Det Andre Teatret

FESTIVALKRO

245091415 4555712811145920 6461765630037591807 n

Avslappa program. Skoleforestillinger.

Pling i bollen

Teater Krummelanke (N)
Alder: 5 - 123 Språk: Norsk
Dsc 0820

Utstillingsåpning lørdag 28. mai kl 13.00.
Utstillingen står til søndag 28. august. Gratis inngang på lørdager.
Oslo Museum, Teatermuseet

Utstilling med Karel Hlavatys arbeider

For alle